Ataşehir Hurda Soğutucu Motorları

Ataşehir Hurda Soğutucu Motorları

Ataşehir Hurda Soğutucu Motorları, Geri Dönüşüm sektörü gün geçtikçe daha çok gelişmekte ve insanlığın artan nüfusu için bakır ve elektronik parçaların üretimi için gerekli olan hammadde ihtiyacını karşılamaktadır.

Ataşehir Hurda Soğutucu Motorları

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte klimalar çıkmaya başladı, eskiyen klimaların bakımları yapıldı ve bakım yapılamıyacak kadar kötü durumda olanlar ise geri dönüşüm için değerlendirilerek tekrar hammadde haline gelmektedir.

Peki ya düğün sezonu; havaların ısınmasıyla birlikte sevenler kavuşuyor ve evlenen çiftler eşyalar alıyor yada eşyalarını yeniliyor. Buzdolabı, çamaşır makinesi, derin dondurucu, klima, kombi, petek gibi eşyaların motorları tekrar geri dönüşüme kazandırılmaktadır.

Sizinde evinizde, bodrumunuzda kullanmadığınız bozuk hurda çamaşır makine, hurda klima, hurda buzdolabı varsa hemen bize satarak nakite çevirebilirsiniz. Hurdalarınızı Değer kaybettirmeden ve nakit olarak almaktayız. İlk önceliğimiz müşterilerimizin memnuniyeti olmaktadır  her zaman. Bunun için kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

Her evde bulunan Hurda Soğutucu Motorları ve en önemli beyaz eşyalardan biri olan buzdolabının en iyi şekilde çalışmasını sağlayan önemli parçası da buzdolabı motoru dur. Buzdolabı motoru diğer bir adıyla ekovat motoru olarak bilinmektedir. Ekovat yani diğer bir adıyla buzdolabı motoru buzdolabı, derin dondurucu, klima gibi eşyalarda kullanılan motorların pompa gruplarının tümüne verilen isimdir. Ekovatlar çalışma prensibi gereğince buzdolaplarının yeterince soğumasını sağlamaktadır.

Bir bakıma soğutma motoru da oldukları söylenebilir. Soğutucu gaz kaçışını en aza indirmek için buzdolabı motorları dış ortamdan tamamen yalıtılmış bir şekilde tasarlanmışlardır. Başka birçok çeşidi olduğu bilinmekle birlikte evlerde kullanılan buzdolaplarında hermetik pistonlu kompresör tipinde olan buzdolabı motoru kullanılmaktadır. Kompresör silindir hacmi, buzdolabı motor hacmi kullanılan soğutma ve buzdolabının büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir.

Hurda soğutucu chiller; Soğutmanın gerekli olduğu topluca bir merkezden soğutma işi yapan bu makineler hastaneler gibi büyük mekanları tek başlarına soğutabilme özelliğine sahiptirler.Klima hurdalarınız, soğutucu hurdalarınız için firmamızı arayarak destek alabilirsiniz.

Hurda ekovat, Ekovat (buzdolabı , soğutucu motoru ) bütün soğutma gruplarının kompresör görevini gören akışkan soğutucu gazı sistemden devamlı çeviren bu kompresörlerin içerinde %15 oranında kimyasal yağ bulunmaktadır. arayın adresinizden ekovatlarını peşin ödeme ile alalım.

Hurda Soğutucu Motorlarını Yüksek Fiyattan Alıyoruz

Radyatör motordan gelen ısıyı havaya aktarmaya yardımcı olan parçanın adıdır.  Genel anlamda ise radyatör çoğunlukla ısı değiştiricileri için kullanılan bir isimdir. Radyatörün içinde antifiriz ve su karışımı bulunmaktadır. Radyatörlerin kullanım alanı olarak otomotiv, bina ve elektronik sektörleri örnek olarak sayılabilmektedir.

Otomotiv sektöründe, araçlarda kullanılan radyatör motorun aşırı ısınmasını önlemeye, motorun ısısını dengelemeye yardımcı olmaktadır. Binalarda kullanılan radyatör ise bir kazanda ısıtılmış suyu borulara vasıtasıyla ortama yayarak ısıtma amaçlı kullanılmaktadır.

Elektronik alanında kullanılan radyatör ise yayınım elemanı görevi görmektedir. Yani radyatörler elektromanyetik enerjiyi yaymak için kullanılmaktadırlar. Ancak belli bir süre sonra, kullanıma bağlı olarak radyatörlerin ömürleri biter ve artık iş göremez hale gelirler. Bu süreçte atık, hurda radyatör malzemeleri ortaya çıkmaktadır.

Geri dönüşüm; daha temiz bir dünyada, hem çevre ve insan sağlığı için hem de ülke kalkınması için öncelikle yapılması gereken çok önemli bir işlemdir. Birçok geri dönüşümü sağlanan ürün gibi hurda radyatörler de üretildikleri malzeme açısından geri dönüşüm halkasında önemli bir yere sahiptir. Çünkü Hurda radyatörlerin geri dönüşümü sağlanarak daha az maliyet ve daha az enerji ile yeni ürünler üretilebilmektedir.

İkinci El Soğutucu Ekipmanları

Jeneratörler mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren makinelerdir. İçerisinde alternatör ve motor bulunmaktadır. Jeneratörlerin, termoelektrik jeneratör ve dizel jeneratör gibi çeşitleri mevcuttur. Üretim alanı ve ağı olarak en küçük tesisten en büyüğüne kadar farklı ebatlarda ve kapasitelerde jeneratör üretimleri yapılmaktadır.

Jeneratörün içindeki su, buhar, gaz türbini gibi sistemler sayesinde tüm şehir şebekesini destekleyecek nitelikte elektrik enerjisi üretimi yapılmasına imkân sağlanmaktadır. Jeneratör bu yapısından dolayı elektriğin sık kesildiği yerlerde, elektriğin olmadığı yerlerde, baz istasyonlarında ya da sürekli elektrik olması gereken hastane, Avm gibi alanlarda sürekli elektrik kaynağı, kesintisiz güç kaynağı olarak kullanılmaktadır.

Her evin en temel ihtiyacı olan beyaz eşyalar ve Hurda Soğutucu Motorları  her evde çok sayıda bulunmaktadır. Hangi marka olursa olsun alınan beyaz eşyaların, sürekli kullanımdan dolayı belli bir süre sonra eskidiği ya da tamiri mümkün olmayacak şekilde bozulduğu görülmektedir.

Yıpranmaya ve zamana yenik düşen beyaz eşyalar kullanım ömürlerini tamamlayarak hurda beyaz eşya olurlar. Hurda beyaz eşyalar elektronik atık geri dönüşüm olarak adlandırılmaktadır. Geri dönüşüm tesislerinde işlenip çeşitli hammaddelere dönüştürülürler ve tekrar genellikle sanayi ürünlerinin üretiminde kullanılmaktadırlar.

Televizyon hurdaları, buzdolabı hurdaları, çamaşır makinesi hurdaları, bulaşık makinesi hurdaları, ankastre hurdaları, derin dondurucu hurdaları, fırın hurdaları hurdacılık sektöründe satın alınabilen hurda beyaz eşyalar arasında yer alırlar. Hurda beyaz eşya genellikle ağır yükte oldukları için taşıması zahmetli, büyük hacimde oldukları için saklaması zor olmaktadır. Bu nedenle bulundukları ortamdan hemen tahliye edilmeleri istenmekte ve gerekmektedir.