Kablo Hurdası

Kablo Hurdası

Kablo Hurdası

İlgili Bilgiler ve Kablo Hurdası Ticareti

Geri Dönüşüm Nedir?

Enerji ihtiyacından doğan bir sektörün ismidir. Enerjinin her türlüsü özellikle sanayi devrimi itibariyle kullanılmaya başlamıştır. İlk başlarda kömürün ısısından buhar üretilmiş ve buharlı trenler ve fabrikalar kurulmuştur. Ardından petrol ve diğer fosil yakıtlar aracılığı ile elektrik ve iş gücü kazanılmıştır. Fakat bu kaynaklar sınırsız değildir ve elbet bir gün bitecektir. Kaynaklar bitene kadar yapılabilen en çok enerji tasarrufu yapılmak insanlığın ve 21. Yüzyıl teknolojisinin devamı için zorunludur. İşte geri dönüşüm bunu sağlamaktadır.

kablo hurdası
kablo hurdası

Kablo Hurdası Nedir?

Elektronik, mekanik ve benzeri birçok ürünün atıklarının içerdiği kablolara “kablo hurdası” denmektedir. Hurda denmesinin sebebi genellikle kullanılmayan, çalışmayan yerlerden sökülüp toplanmasıdır. Bildiğiniz gibi kabloların içerisinde bakır yer almaktadır. Bakır yumuşak, elektriği iletebilen ve ucuz bir metal madenidir. Şirketimiz kabloları sizlerden yüksek fiyata satın almaktadır ve içlerindeki bakırı işleyerek geri dönüşüm, geri kazanım yapılmasına olanak sağlamaktadırlar. Bu yapılan işlem bakırının %50’sini doğal sebepler ve coğrafya sebebiyle dışarıdan temin etmek zorunda olan ülkemize pek çok fayda sağlamaktadır.

Kablo Geri Dönüşümü Faydaları

  Ülkemizdeki bakır rezervleri, dünyaya oranla %1 den çok daha az bir miktara sahiptir. Bu sebeple bakırın atık olması düşünülemeyecek bir lüks haline gelmiştir. Örneğin bir düşünün, çöplüklerde, atıklarda kullanılmayan bir sürü kablo, bakır türü öylece yatıyor ve o yatan bakırlara rağmen ülkemiz dışarıdan bakır satın almak zorunda kalıyor. Ne kadar mantıksız öyle değil mi? Topladığınız kablo ve bakır hurdalarını şirketimize getirerek yüksek fiyattan satabilirsiniz. Bize kablo satarak yalnızca para kazanmıyorsunuz, aynı zamanda geleceğinize ve ülkenize yatırım sağlamış oluyorsunuz. Kablo hurdası veya bakır hurdası satımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.