Ataşehir Kurşun Hurdası

Ataşehir Kurşun Hurdası

Ataşehir Kurşun Hurdası ile İlgili Bilgiler ve Kurşun Hurdası Ticareti

  Kolay şekil alması ile bilinen kurşun elementi, eski çağlardan beri insanlık tarafından kullanılmaktadır. Arkeolojik kazılar sonucunda Mezopotamya bölgesinde ve İran bölgesinde pek çok kurşun içeren tarihi eşyalar bulunmuştur. Kurşun günümüzde de pek çok kullanım alanını içine alan bir elementtir. Bununla birlikte kurşun hurdası geri dönüşüm şirketleri tarafından alınmaktadır ve piyasaya geri kazandırılmaktadır. Tarihi medeniyetlerin kurşunu kullanma amacı farklıdır. Örneğin, eski mısırda yaşayan insanlar kurşunu dekorasyon ve süs eşyası amaçlı kullanmıştır. Romalılar ise su borularında kullanmıştır. İlk çağda mızrak ve diğer savaş aletlerinin yapımında da kurşundan yararlanılmıştır.

Kurşun daha çok alaşım içine karıştırılan bir elementtir. Bunun sebebi saf halinin çok yumuşak ve şekil almaya meyilli olmasından dolayıdır. Oksitlenmeye karşın son derece dayanıklı olan kurşun elektriği çok az iletme özelliğine sahiptir. Bunlara ek olarak kurşun elementi radyasyonu son derece engelleyici özelliğe sahiptir. Bu özelliğinden dolayı nükleer santrallerde ve nükleer sığınaklarda yalıtım malzemesi olarak kullanmaktadır ve radyasyonu engellemektedir.

kurşun hurdası
kurşun hurdası

Kurşun hurdası piyasasında şu anda üç adet çeşit bulunmaktadır. Bunlar “levha kurşun”, “yumuşak kurşun”, “sert kurşun”dur. Geri dönüşüm şirketimize yüksek fiyattan herhangi bir miktar kurşun hurdası satabilirsiniz. Geri dönüşüm ülkemiz için oldukça önemli bir sektördür. Ayrıca bunlara ek olarak kurşun ülkemizde Artvin, Elazığ, Kayseri ve Rize illerimizden çıkarılmaktadır. Kurşunun şu tarihteki ortalama fiyatı kilogram başına 6.20 TL olmasına karşın sürekli güncellenmektedir.

Kurşun doğada parçacıklar halinde ve diğer elementlerle karışık halde bulunabilir. Eritme yöntemi ile saf hale getirilebilen kurşunun saf hali ise son derece yumuşak ve elle şekil verilip çizilebilen cinsten bir elementtir. Geri dönüşüm sektöründe öncü bir şirket olarak hurda kurşunlarınıza en yüksek teklifi vermekteyiz ve sanayiye tekrar kazandırmaktayız.