Ataşehir Krom Hurdası

Ataşehir Krom Hurdası

Ataşehir Krom Hurdası ile İlgili Bilgiler ve Krom Hurdası Ticareti

  Parlak, sert ve kırılgan bir metal olan krom geri dönüştürülmesi önemli bir elementtir. Çelik ile alaşımında paslanma çeliği oluşturan krom, otomotiv sanayinde de oldukça kullanılan bir elementtir. Bu yazımızda sizlere krom hurdası, geri dönüşüm, hurdacılık mesleği ve krom hurdasının ticareti ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Krom Elementi Nedir?

  Kimya, mutfak, otomotiv, banyo sektörlerinde en çok kullanılan elementlerin başında gelen krom, parlak görüntüsü sebebiyle dekorasyonda da kullanılabilir. Demire %2 karbon eklenmesiyle oluşmuş çeliğe %10-%30 arasında eklendiği zaman paslanmaz çeliği oluşturur. Bu sebepten dolayı önemi büyük bir metalik elementtir. Dilimize Yunancadaki “Chroma” kelimesinden geçmiştir.

Kromun Türkiye’deki Yeri

  Ülkemizde krom bize yetmektedir ve üstüne diğer ülkelere ihracatı yapılmaktadır. Fakat bilindiği gibi kaynaklar sınırsız değildir ve bu sebeple tasarruf bilinci yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu sebeple kromun geri dönüşümü çok önemlidir. Burada hurdacılık mesleğinin ve geri dönüşüm şirketlerinin büyük etkisi var.

Hurdacılık Mesleği Nedir?

Daha önce hiç mahallenizin önünden “hurdacı” diye bağırarak geçen birini gördünüz ya da duydunuz mu? Günümüzde her ne kadar dışarıda “hurdacı” diye bağıran amcaları görmesek bile yalnızca çalışma biçimleri değişmiştir. Örneğin bizim şirketimiz de başka bir hurdacıdır. Sizden hurda metalleri satın alırız ve sektöre yeniden kazandırırız. Ülkenin ekonomisine ve sizin cebinize ek gelir sağlayan hurda satımı / hurda alımı işlemlerimiz tamamen lisanslıdır. Yani yasaldır ve kanunlara uygundur.

krom hurdası
krom hurdasıkROM

Krom Hurdasını Ticareti

  Krom, 304, 316, 430, 310 gibi çeşitli kalite oranlarına sahiptir. Aynı zamanda krom ticaretinde “talaş” olarak adlandırılan bu kalitedeki ürünlerin talaşları vardır. Örneğin, “304 talaşı” gibi. Siz de sitemizden bu kalitelerin ve talaşların fiyatlarını güncel olarak öğrenebilirsiniz ve bu fiyatlara göre sizden krom hurdası, bakır hurdası gibi hurdaları satın almaktayız.